Yeşiloba’da Yaz Kur’an Kursları Yarışması

Yeşiloba Köyü Pazaryeri Camii’nin düzenlediği ve Yeşiloba Avrupalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen Yaz Kur’an Kursları Yarışması 31 Temmuz Pazar günü saat: 11.00’de Yeşiloba Köyü Pazaryeri Camii’nin bahçesinde yapıldı.

Yoğun ilgi gören yarışmaya Çatak Güney Merkez Camii, Direkli Köyü Merkez Camii, Direkli Köyü Eskiayandon Mahallesi Camii, Direkli Köyü Kirsearkası Mahallesi Camii, Kayabaşı Köyü Kayadibi Mahallesi Camii, Karabey Köyü Merkez Camii, Satı köyü Çınar Mahallesi Camii, Yeşiloba Köyü Kurvana Mahallesi Camii ve Yeşiloba Köyü Pazaryeri Mahallesi Camii katıldı.

Yarışmada 30 soru üzerinden yapıldı. Yarışmada 30 sorudan 28 soru bilen Yeşiloba köyü Pazaryeri Camii öğrencileri birinci, 27 soruyu bilen Çatak Güney Köyü ikinci, 25 soru bilen Direkli Köyü Merkez Camii ise üçüncü oldu.

Yarışma sonunda birinci olan Yesiloba köyü Pazaryeri Camii’ne 450 TL ödülünü ilçemiz Müftülük şefi Celal Berber, ikinci olan Çatak Güney Köyü’ne 300 TL ödülünü Yılanlık Camii İmam Hatibi Ahmet Er, üçüncü olan Direkli Köyü’ne de 150 TL’lik para ve çeşitli kitap ödüllerini Türkeli Yukarı Mahallesi Camii İmam Hatibi Ümit Yalçın takdim etti.

Tüm yarışmaya katılan görevlilerimize, öğrencilerimize ve saygı değer halkımıza teşekkürlerimizi sunarız.